e-Visa to Egypt

Kierunek na wakacje zimowe – Egipt!

Egipt darem Nilu

W dzisiejszym wpisie wytłumaczę z jakiej przyczyny Egipt, był powszednio określany “darem Nilu”.

Egipt leży w Afryce, w segmencie pustynnym. Czyli dookoła obejmowały go same piaski, nigdzie nie było jezior bądź roślin, z wyjątkiem kaktusów. Aczkolwiek przez Egipt przebiega jedna rzeka “Nil”, to jest jedyna rzeka, która płynie przez Egipt.

Znaczenie Nilu

Właśnie niedobór rzek, na obszarze Egiptu, uniemożliwiał hodowlę roślin, sprawniejsze poruszanie się. Co roku rzeka wylewała się, co komplikowało uprawę roślin. Co interesujące wylewy rzeki konotowały tempo egzystowania w kraju faraonów.

e-Visa to EgyptNowinką jest że kalendarz starożytnych Egipcjan, został oparty na wylewach rzeki: siewy a także żniwa odpowiadały obecnym porom roku. Także interesujące może być, iż nazwa “Egipt” pochodzi od staroegipskiego słowa Kemi, co znaczy “muł nilowy”(później z tego mułu fabrykowano cegły).

Wracając do transportu, Nil wykorzystywano właśnie do przetransportowania kamiennych cegieł, jakie były wykorzystywane do budowy piramid dla pierwszych faraonów. Nil był również powiązany z religią, jaka była bardzo znacząca dla antycznych Egipcjan.

Nil a wierzenia religijne

Faraon odbywał swoją ostatnią ziemską podróż po Nilu, wspólnie z grupą żałobników. Rzeka posiada parę bóstw: Apis, który był odpowiedzialny za e-Visa to Egyptwylewy rzeki, i Sobeka bóg krokodyl – opiekował się terenami, które obfitowały w wodę.

Naturalnie wylewy Nilu, były czasem za małe, żeby cokolwiek hodować, co skutkowało znacznym głodem, w związku z tym społeczność Egiptu została zmuszona do konstrukcji kanałów nawadniających. Najważniejszym i największym ogniwem upraw stanowili rolnicy, ich było najwięcej i to oni wykonywali najwięcej prac fizycznych.

Zobacz więcej: e-Visa to Egypt.

Leave a Comment