Garnki nierdzewne najwyższej jakości

Garnki gastronomiczne – które kupić?

Biznes gastronomiczny zawsze łączy się z wysokimi wydatkami już na samym jego początku. Jest to spowodowane m.in. koniecznością nabycia oprzyrządowania gastronomicznego, w tym oczywiście garnki. Te w ofercie rynkowej są bardzo różne. Warto w związku z tym znać parę zasad, jakimi należy się przewodzić podczas zakupu garnków.

Pojemność garnków

garnki nierdzewneGłównym istotnym składnikiem jest oczywiście objętość garnków. Zasadnicze względem pojemności garnków jest także to do którego pomieszczenia mają być one zakupione. W takim razie jest to spora restauracja z dużym ruchem. Do mniejszych lokali nabyć wystarczy garnki gastronomiczne o kubaturze do 30 litrów. Oczywiście całkowicie inaczej jest w przypadku dużych restauracji, gdzie gotuje się bardzo dużo. W tym przypadku być może zajdzie konieczność zakupu garnków nawet 100 litrowych.

Materiał wykonania

garnki nierdzewneNastępny istotny czynnik podczas zakupu garnków to tworzywo, z którego zostały stworzone. Oczywiste jest, że garnki dla gastronomii muszą być wysokiej jakości. Wobec tego warto zainwestować w garnki stworzone z dobrej jakości stali chromowano-niklowej. Tego typu garnki wykorzystywać można przez długie lata. Poza tym należałoby, aby garnki posiadały grube ścianki oraz wielowarstwowe dno. Dzięki temu będą one trwałe.

Przewodzenie ciepła

garnki nierdzewneKupując garnki do gastronomii nie można zapomnieć również o takim czynniku jak przewodzenie temperatury. W związku z tym niezwykle dobrym wyborem będą garnki ze spodem kapsułowym. Znakomicie przewodzą one ciepło. Co ważne tego typu garnki są również nadzwyczaj ekonomiczne, przez co pozwalają na uszczuplenie rachunków za energię.

Bezpieczeństwo

garnki nierdzewneW kuchni ma być bezpiecznie. Dotyczy to również wyposażenia jakiego się używa. W tym oczywiście garnków. Idealnym sposobem będą wobec tego garnki posiadające nienagrzewające się uchwyty. Ważny jest również sposób zamontowania uchwytów. Wszystko po to, żeby można je swobodnie przesuwać w kuchni.

Czyszczenie oraz mycie

Na koniec wskazane jest jeszcze nadmienić o czyszczeniu garnków. Bez wątpienia wybrać trzeba tego typu, które wykonane są z tworzywa zezwalającego na proste sprzątanie. Najlepiej, żeby można je było sprzątać w zmywarkach.

Zobacz także: garnki nierdzewne.

Leave a Comment